zegarki repliki

Największa marka Richemont, Cartier, jest najbardziej znana z konsekwencji, z jaką oddaje istotę luksusu – oto doskonały przykład – ale inną, prawdopodobnie jeszcze zabawniejszą stroną jest to, że ta bestia firmy przyjmuje bardziej zabawne podejście. Dlaczego? Ponieważ jest to raczej szczególne połączenie zabawnych szczegółów, fascynującej historii i rzemiosła. Dobrym przykładem jest ten zegarek,podróbki zegarków nowość Cartier Santos-Dumont Micro-Rotor 2023 firmy Watches & Wonders 2023.

Będący hołdem dla pioniera brazylijskiego lotnika Alberto Santosa-Dumonta i jego samolotu Demoiselle z 1907 r., model Santos jest wyjątkowo wyjątkowy, ponieważ należy do najstarszych kolekcji zegarków, jakie kiedykolwiek były produkowane w sposób ciągły.

Kiedy Santos poprosił Louisa Cartiera o stworzenie zegarka na rękę, który mógłby nosić podczas lotu swoimi wczesnymi samolotami, Cartier Santos z 1904 roku stał się jednym z tych zegarków naręcznych, które pomogły spopularyzować ten gatunek wśród mężczyzn, którzy w tamtym czasie uważali zegarki na rękę za biżuterię dla kobiet. Zegarek Santos jest o rok starszy od samego Rolexa, kolejnej marki, która odegrała decydującą rolę w popularyzacji i akceptacji zegarków naręcznych.

Gwiazdą pokazu z pewnością jest miniaturowa i stylizowana reprodukcja Demoiselle na solidnym platynowym mikrorotorze, który uzupełnia 44-godzinną rezerwę chodu zegarka Cartier Santos-Dumont Micro-Rotor, ale jest tak wiele do odkrycia. Cartier na stosunkowo wczesnym etapie zaczął stosować bezsmarowe komponenty mechanizmów zegarków i eksperymentował z najróżniejszymi dziwacznymi udoskonaleniami mechanizmów mechanicznych — wystarczy pomyśleć o uszczelnionym próżniowo modelu ID2 sprzed ponad dziesięciu lat, który według marki opierał się na nie krzemowe, ale części mechanizmu wykonane z „kryształu węgla”. Dzisiaj trzeba przyjrzeć się bliżej zdjęciu powyżej i odkryć specjalne koło w dolnej, środkowej części: te specjalne szprychy wskazują na to,repliki zegarków że Cartier używa UV-LiGA lub podobnych technologii w celu uzyskania bardziej zaawansowanej geometrii komponentów, wraz z podobnie złożonym kołem wychwytowym w pobliżu górny środek.

AGRO-QUINTA DE S. GENSRua da Fonte Velha, n.º 867 - Fonte Catarina 2490-343 Ourém Portugal

Coordenadas: 39º39’41.7’’N 8º35’59.1’’W
       Latitude: 39,661511 | Longitude: -8,599677

       ver mapa de localização

+351 249 591 244 / 963 440 366

info@quintadesgens.com